O nas


Spółki działające w Polsce pod marką Galinvest należą do Grupy Kapitałowej Firepoltron Limited, która aktywnie prowadzi działalność inwestycyjną w sektorze nieruchomościowym, w tym na krajowym rynku deweloperskim. Pierwsze inwestycje w Krakowie realizowane pod marką Galinvest rozpoczęte zostały w 2009 roku.

 

W składzie zespołu Galinvest oraz wśród osób stale współpracujących, znajdują się osoby od wielu lat aktywne w sektorze inwestycji nieruchomościowych, które na koncie mają wiele zrealizowanych projektów mieszkaniowych oraz komercyjnych.

 

Główny udziałowiec, oprócz rynku deweloperskiego, działa prężnie w sektorze usług medycznych, farmaceutycznych oraz finansowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Daje to spółkom z grupy solidne podstawy funkcjonowania i bezpieczeństwo finansowania. Narzuca również wysokie standardy pracy i dbałości o klienta.

 

Polityka firmy zakłada tworzenie odrębnej spółki celowej, skoncentrowanej na realizacji konkretnego projektu mieszkaniowego. Ma to na celu zwiększenie przejrzystości finansowania, kontroli i bezpieczeństwa dla klientów.

 

Pierwszą spółką, która powstała w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Szwedzkiej 25 w Krakowie, była Galinvest sp. z o.o., sp. k. Zbudowała blisko 40 apartamentów i mieszkań, które od momentu rozpoczęcia sprzedaży cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sukces sprzedażowy pierwszej inwestycji wynikał z bardzo dokładnego zaplanowania produktu oferowanego klientom oraz dbałości o każdy najmniejszy szczegół w czasie jego tworzenia. Model realizacji inwestycji mieszkaniowej, w którym pieniądze klienta są zdeponowane na zamkniętych rachunkach bankowych, a finansowanie 100% nakładów, zapewnione ze strony instytucji finansowej, sprawdził się doskonale i jest z sukcesem powielany w kolejnych inwestycjach.

 

Kolejny projekt Osiedle Mieszkaniowe Polonijna, którego realizację rozpoczęto w 2013 roku, powstaje pod marką Galinvest Polonijna. W ramach całego projektu zrealizowane zostanie przedsięwzięcie deweloperskie, polegające na budowie łącznie trzech budynków wielorodzinnych w Krakowie przy ul. Polonijnej 1. Budowa została podzielona na dwa etapy – w pierwszym oferuje się mieszkania w budynku 1 (około 200 mieszkań), a w drugim – mieszkania w budynkach 2 i 3 (łącznie około 250 mieszkań). Oferta Osiedla Polonijna została bardzo dobrze przyjęta przez klientów, a firma dokłada wszelkich starań, aby terminowo i rzetelnie zrealizować obietnice składane nabywcom lokali.

Kolejną inwestycją w Krakowie, która zostanie zrealizowana pod marką Galinvest, będzie budowa Osiedla Mieszkaniowego Riverside na Zabłociu, tuż przy Bulwarach Wiślanych. Inwestycję tę cechuje prestiżowa lokalizacja i wyjątkowy charakter, warunkowany sąsiedztwem rzeki Wisły. Łącznie w ramach inwestycji wybudowanych zostanie około 280 mieszkań w trzech budynkach. Mieszkania, które zostaną zaoferowane klientom, cechuje bardzo duża funkcjonalność oraz przyjemny rozkład, umożliwiający łatwą i bezproblemową aranżację.

 

Spółki z grupy Firepoltron są również właścicielem bardzo atrakcyjnie położonych działek w rejonie Dębnik. Konkretne plany dotyczące zainwestowania tych terenów są w trakcie opracowywania.

 

Nad każdym realizowanym pod marką Galinvest projektem, czuwa zespół ludzi z bogatym doświadczeniem, którzy mogą się pochwalić wieloma zakończonymi z sukcesem inwestycjami mieszkaniowymi w Krakowie. Wśród osób, które zapraszane są do współpracy, znajdują się ekonomiści, finansiści oraz prawnicy, specjalizujący się w zagadnieniach obrotu nieruchomościami. Takie kompetencje gwarantują bezpieczeństwo realizacji projektów i minimalizację ryzyka dla nabywców mieszkań.

W trakcie procesu kupna mieszkania, klienci są obsługiwani przez wykwalifikowanych specjalistów ds. sprzedaży, którzy rozumieją jak ważną, życiową decyzją jest zakup własnego mieszkania. Dokładają wszelkich możliwych starań, aby proces zakupu, czy pozyskania kredytu przebiegał płynnie i nie sprawiał żadnych trudności.

 

Wszystkie spółki Galinvest działają w oparciu o aktualne przepisy, w tym ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Ustawa ta narzuca deweloperowi konieczność zapewnienia nabywcy jednego ze środków ochrony wniesionego wkładu, na poczet nabywanego lokalu mieszkalnego. Spółki Galinvest oferują swoim klientom zamknięte rachunki powiernicze, z których wypłata jakichkolwiek środków następuje po przeniesieniu własności lokalu na nabywcę. Gwarantuje to maksimum bezpieczeństwa.

 

W trakcie realizacji inwestycji, spółki z grupy współpracują ze sprawdzonymi wykonawcami budowlanymi, gwarantującymi najwyższą jakość prac oraz ich terminowość. O bezpieczeństwo realizacji inwestycji oraz klientów dbają natomiast renomowane kancelarie prawne.

 

Przygotowanie produktu inwestycyjnego, jakim jest budynek mieszkalny, powierzane jest najlepszym pracowniom architektonicznym, których doświadczenie i kreatywność pozwala stworzyć produkt maksymalnie funkcjonalny, w pełni spełniający potrzeby klienta. W mieszkaniach oferowanych przez Galinvest, klient ma czuć dbałość o detal, ma mieć poczucie domowego zacisza i przytulności, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni.